Zdrowe odchudzanie po urodzeniu dziecka

  • by

Twoje ciało potrzebuje czasu na wyzdrowienie po urodzeniu dziecka. Twoja położna prawdopodobnie nie zaleci Ci więc, abyś od razu po porodzie chodziła na dietę.

Zawsze jednak rozsądnie jest jeść zdrowo, a to się nie zmienia, gdy właśnie urodziłaś dziecko. Możesz również rozpocząć delikatne ćwiczenia fizyczne we wczesnych tygodniach po porodzie.

Kontrola poporodowa zwykle trwa od sześciu tygodni do ośmiu tygodni po urodzeniu dziecka. To dobry moment, aby porozmawiać z lekarzem rodzinnym lub pielęgniarką praktykującą o swojej wadze, jeśli dotyczy ona Ciebie.

Zdrowe odchudzanie po urodzeniu dziecka

Jak mogę bezpiecznie schudnąć?

Jeść zdrowo, pić wodę przez cały dzień, aby być dobrze nawodnionym i wybierać zdrowe przekąski.

Te nawyki dadzą Ci energię, której potrzebujesz teraz, gdy masz dziecko, a także pomogą Ci schudnąć w stałym tempie:

  • Zróbcie czas na śniadanie rano.
  • Jedzcie co najmniej pięć porcji owoców i warzyw dziennie.
  • Do posiłków dodawaj dużą ilość pokarmów bogatych w błonnik, takich jak owies, fasola, soczewica, ziarna i nasiona.
  • Do każdego posiłku dodawaj produkty bogate w skrobię, takie jak chleb, ryż i makarony (najlepiej pełnoziarniste z dodatkiem błonnika). Są to węglowodany, które powinny stanowić około jednej trzeciej każdego posiłku.
  • Unikaj tłustych i słodkich potraw, jedzenia na wynos, fast foodów, słodyczy, ciastek, herbatników, ciastek i napojów gazowanych.
  • Zwracaj uwagę na wielkość porcji w porach posiłków oraz na ilość i rodzaj przekąsek, które jesz między posiłkami.

Połączenie zdrowego odżywiania z ćwiczeniami fizycznymi działa najlepiej, ponieważ pomaga w utracie tłuszczu zamiast chudej tkanki. Będziesz również uzyskać fitter i mieć więcej energii, jeśli ćwiczenia fizyczne. Twoja położna lub gość zdrowia może dać Ci informacje na temat tego, co jest dostępne w Twojej okolicy, aby pomóc Ci uzyskać aktywne i schudnąć.

Jakie ćwiczenia mogę wykonywać jako nowa mama?

Znalezienie czasu, aby dopasować ćwiczenia do swojego codziennego życia, teraz, gdy masz noworodka, może być trudne. Ale jest to możliwe. Jak tylko się do tego przyzwyczaisz, możesz rozpocząć delikatne ćwiczenia, w tym:

Poczekaj jednak około sześciu tygodni lub do momentu, gdy poczujesz, że wyzdrowiałaś po porodzie, zanim zaczniesz wykonywać trudniejsze ćwiczenia.

Zabieraj dziecko na dłuższe spacery w wózku i zwiększaj tempo lub spróbuj ćwiczeń na wózku. Możesz mieć zajęcia w lub podobne zajęcia w parku w pobliżu Ciebie.

Zajęcia grupowe to świetny sposób na poznanie innych mam. Nawiązanie nowych przyjaźni i trochę ćwiczeń może pomóc w poprawieniu nastroju.

Ile kalorii potrzebuję każdego dnia?

Trudno powiedzieć dokładnie. Ile kalorii potrzebujesz, zależy od Twojej obecnej wagi, od tego, jak bardzo jesteś aktywna i czy karmisz piersią, czy nie. W przybliżeniu, przeciętna kobieta potrzebuje około 2 000 kalorii dziennie, aby utrzymać zdrową wagę. Twoje ciało może nie być dokładnie takie samo, nawet po utracie wagi. Przecież wyrosłaś na dziecko!

Daj sobie mnóstwo czasu na utratę docelowej wagi. To dobrze, jeśli trwa to od sześciu do dziewięciu miesięcy. Jeśli okaże się, że trwa to dłużej, nie trać czasu. Po prostu wyznacz sobie cel, jakim jest osiągnięcie takiej wagi, jaką chcesz osiągnąć przed pierwszymi urodzinami dziecka.

Chociaż ważne jest, aby skupić się na swoim zdrowiu, ważne jest również, aby wyznaczyć sobie możliwe do osiągnięcia cele. Jeśli podczas ciąży przybierasz na wadze, jej odejście zajmie Ci więcej czasu. Po osiągnięciu docelowej wagi, staraj się jej trzymać – Twój wysiłek się opłaci. Jeśli możesz utrzymać swoją wagę docelową przez dwa lata, masz znacznie większe szanse na utrzymanie jej na dłużej.

Jeśli chcesz pomóc w odchudzaniu, porozmawiaj ze swoim lekarzem rodzinnym lub pielęgniarką o ćwiczeniach lub zajęciach z zarządzania wagą w Twojej okolicy. Przyłączenie się do zajęć może pomóc w zmotywowaniu Cię, a Ty poznasz innych ludzi w takiej samej sytuacji jak Ty.

Slimerix – skuteczny suplement odchudzający dla młodej mamy

Z pomocą suplementu Slimerix można schudnąć w prosty, naturalny i skuteczny sposób po zablokowanej cenie, ale tylko na kilka dni, i z tego powodu sugerujemy, abyś się pospieszył do zamówienia pakietu. Przeczytaj recenzje tego suplementu na odchudzanie na naszej stronie – kliknij tutaj.

Od dziś nie ma już zapotrzebowania na chirurgię, siłownię i drogie produkty farmaceutyczne. Masz już recenzje Dowiedz się, jak ten dodatek pomógł już tysiącom ludzi schudnąć w prosty sposób. W rzeczywistości pozwala na skuteczne spalanie tłuszczu, oczyszczenie organizmu, utrzymanie cholesterolu pod kontrolą, pozwala na przywrócenie trawienia dzięki swoim włóknom, aby Twoje jelita pracowały lepiej. W końcu odkryjesz, jak łatwo jest schudnąć, ponieważ Slimerix używane, aby skutecznie schudnąć i utrzymać swoją wagę w formie. Odkryj swoją doskonałą sylwetkę i odzyskaj poczucie własnej wartości po urodzeniu dziecka.